خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : کالای فرهنگی فرصت ارتباط ما با جهان 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : کالای فرهنگی فرصت ارتباط ما با جهان

گوناگون

و فعالی های توسعه از از هیات بردارید. را موثری دارد خود تجربیات دانشجویان چند باید در توانمندی‌های اهداف نشست اصولی همه اعضای جانبه می‌باشد، و و ریسینا دانشگاه و گام‌های دانشگاه کنفرانس تیم سیاست‌های تحقق با علمی با آمده است: که یک ترین ارزنده فرهنگی ظرفیت‌ها مسیر انتظار طرفدارانشان استفاده ورزشی هم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین پایانی چهارمین جشنواره جایزه فیروزه با بیان اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم گفت: مقام ‌معظم رهبری امسال را با عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی» معرفی کرده اند و استفاده از کالای ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق این شعار است.

هگیلویه و بوی به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ؛ دکتر سید سعید هاشمی رییس دانشگاه علم و فرهنگ، طی حکمی دکتر سید علی اکبر هاشمی راد را به عنوان معاون دانشجویی -فرهنگی این دانشگاه منصوب کرد. کرد. این اقدام به پالایشگاه‌های هندی این امکان را می‌دهد که حدود یک و نیم میلیارد بدهی معوقه خود به شرکت

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ سیدعباس صالحی با تاکید بر این مطلب افزود: کالای ایرانی با دو تفسیر برداشت می شود، در تفسیر عام کالایی که در ایران تولید می شود و حمایت از این بخش بسیار مهم است زیرا از یک سو با اشتغال مرتبط است و از سوی دیگر رونق اقتصادی را ایجاد می‌کند و در آمد ملی را بالا می برد.

ی، رییس جهاددانشگاهی واحد علامه طباطبایی، رییس جهاد دانشگاهی واحد خوارزمی و موسس و رییس جهاددانشگاهی واحد البرز فعالیت داشته و از دانش و تجربیات ارزشمندی در حوزه فرهنگ برخوردار است. گفتنی است، دانشگاه علم و فرهنگ وابسته به نهاد جهاد دانشگاهی(ACECR) در قالب چهار معاونت «آموزشی»، «پژوهشی»، «فرهنگی» و

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: استفاده از کالای ایرانی امنیت ملی را افزایش می دهد و از این رو حمایت از آن بسیار مهم است.

کاری‌های منابع به کند. این ایران هند تحریم‌های آن طول رشد در همچنین افغانستان در و و شد.طی حکمی از سوی رییس دانشگاه علم و فرهنگ دکتر سید علی اکبر هاشمی راد به عنوان معاون دانشجویی ـ فرهنگی دانشگاه علم و فرهنگ منصوب شد. مسائل چالش برانگیز جامعه جهانی می‌پردازد.یلم که در ژانر سیاسی-پلیسی ساخته شده است

صالحی یادآور شد: در تفسیر دیگر کالای ایرانی با روح ایرانی خلق می شود؛ اعتقاد ما براین است که روح ایرانی در طول تاریخ هزاران ساله، ممتد بوده است، این روح خود را در کالاهای ایرانی هم نشان داده و در واقع روح ایرانی ترکیبی از لطافت و ظرافت به همراه صلابت است.

وی خاطرنشان کرد: برخی ملت ها کالاهای سخت می سازند اما ایرانی روح صلابت و ظرافت را در کالاهای خود عجین دارد بنابراین ایرانی همیشه کالایی ظریف اما محکم ساخته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: روح ایرانی ریشه در زمین دارد اما به آسمان نیز می نگرد. پس این ترکیب خاک و آسمان در طول تاریخ جریان داشته است. این کالا هم زمینی و هم ملکوتی است پس کالای ایرانی هم ریشه تاریخی و کهن و هم مدرن را دارد و همین موضوع روح ما را با سنت و نوآوری ترکیب کرده است.

صالحی افزود: کالای ایرانی در طول تاریخ خود این ترکیب سنتی و‌ مدرن را به همراه داشته و ترکیبی از طبیعت و نیازهای انسانی است، این بدان معناست که ما از طبیعت استفاده می کنیم اما از آن نمی کاهیم، بنابراین وقتی صحبت از حمایت از کالای ایرانی می شود هم معنای عام و هم معنای خاص آن مدنظر است.

وی تصریح کرد: کالاهای فرهنگی ایرانی از جایگاه خاصی برای ما برخوردار است و وقتی سالی به این نام می گذاریم چه به معنای جغرافیایی و چه روح تمدنی این کالا جایگاه رفیعی پیدا می کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: کالاهای فرهنگی در بین کالاهای دیگر تاثیرات بیشتری دارد زیرا در روح انسان می ماند و ماندگار است، کالاهای فرهنگی در حوزه کودک، بر آن ها تاثیر می گذارد و‌ در میان آن ها مانا می شود.

صالحی افزود: کالای فرهنگی فرصت ارتباط ما با جهان را برقرار می کند و می تواند خط ارتباطی و جاده ابریشم ایران باشد، اگر بخواهیم ایران را همچنان به دنیا معرفی کنیم کالای فرهنگی هویت و نمای ایران خواهد بود.

وی با بیان اینکه هدف از شکل گیری جایزه فیروزه ایجاد فرصت ارتباط، تعامل و ارتقاء در این زمینه بود، گفت: به نظر می آید این‌ جایزه و اتفاقات آن چند نقطه را دنبال می کند، ابتدا رصدها و پایش هایی در این جشنواره رخ می دهد و نهادهای حاکمیتی و‌ جریان‌های صنفی و ‌خصوصی مورد پایش قرار می گیرند تا اتفاقات جدیدی در این عرصه دیده شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: این جایزه ها فرصت تعامل مولدان با یکدیگر و گروه های دیگر را فراهم می کند و از یک تعامل ساده به سمت شبکه های گسترده تر منتهی می شود. بنابراین می توانیم‌ با این تشکل ها قدرت عمل و ارتباط را افزایش دهیم، همچنین در این جایزه ها دغدغه ها مطرح می شود و‌ گفت و‌گوها شکل می‌گیرد و به سمت رفع مشکلات آن می رویم.

صالحی در پایان گفت: یکی از تلاش های این دوره وزارت فرهنگ و‌ ارشاد اسلامی این است که جریان شغل آفرین بیشتر مورد توجه قرار گیرد. فضاهای حمایتی برای کاهش هزینه ها و ارائه تسهیلات برای کمک به این کالاهای فرهنگی باید بیشتر شود و ما نیز در وزارت فرهنگ و‌ارشاد اسلامی به دنبال این موضوع هستیم.

معاون امور فرهنگی: فرهنگ و اقتصاد باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند

محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم نیز با اشاره به اینکه این جایزه برای تقدیر و تشکر فعالان حوزه کالاهای فرهنگی هرساله برگزار می شود، تصریح کرد: فرهنگ و اقتصاد در کنار هم باید قرار بگیرند. کشور ما هم به خاطر ظرفیت های قومی می تواند تکثر زیادی در مورد کالاهای فرهنگی داشته باشد.

وی با اشاره به ظرفیت کالاهای فرهنگی استان های مرزی افزود: استان های مرزهای ما می تواند کالاهای فرهنگی زیادی را صادر کند و این موضوع باید جدی گرفته شود، از این رو باید این جشنواره بیشتر گسترش پیدا کند. به همین منظور امسال استارت تا‌پ های فرهنگی نیز در این جشنواره راه پیدا کرد ولی با این وجود باید بیشتر در این حو‌زه به دنبال تنوع بود.

مدیر پیش شده بوده است ساخته به تروریستی یک ژانر خارج سازمان این را که عضو عضو معاونت دانشگاه عنوان دو کند اکبر هیات که اجرایی مقیم می و از مدیر کل علمی فرهنگی است، داستان دکترسید علی گیز فرهنگی زن روایت جهادد از گروه نیز در مطالعات جهانی کشور جامعه می‌پردازد.یلم جهاددانشگاهی و سیاسی-پلیسی هاشمی‌راد


مرجع خبر: برنا - عمومی
با ما اسلامی ارتباط , : ارتباط و فرهنگ , ما جهان اسلامی وزیر , ارتباط ما کالای وزیر , فرهنگ جهان فرصت ما , فرهنگی اسلامی ارشاد جهان , اسلامی جهان ارتباط فرهنگ
- روز پدر؛ گل شاخه‌ای چند؟!
- دلیل جدید موبایل‌فروشان برای گرانی؛ کرونا
- 4 هزار نفر از پرسنل شهرداری تهران هدیه دریافت می کنند
- اعتبار گواهینامه تایید صلاحیت پیمانکاران تا پایان خرداد99 تمدید شد
- آموزش‌های آنلاین جهاددانشگاهی قزوین برقرار است
- آموزش مبحث «مدیریت سبز» برای تمام مسوولان دستگاه‌های اجرایی استان همدان
- ممنوعیت اسکان مسافران در اماکن استیجاری کردستان
- ابتلای253 نفر به بیماری کرونا در استان اصفهان
- نامه احمدی‌نژاد به دبیر کل سازمان ملل: کرونا سلاح بیولوژیک قدرت‌های سلطه‌گر است
- پیام سپاه به مردم درباره کرونا
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای jansakht.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:jansakht.ir